Niedziela, 2017-10-22
Haliszki, Lody

Punkt Przedszkolny

Jesteś tu: » Strona startowa » Punkt Przedszkolny

Informujem, że w roku 2017/18 nie będzie naboru do przedszkola ze względów lokalowych.

Zapraszamy do GALERII nowe zdjęcia z Jasełek Przedszkolaków

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu" - Robert Fulghum

W dniu 1 września 2014 o godz. 7 rozpoczął działalność nowy punkt przedszkolny w Zakrzowie - „SMYK”. Jest to kolejne miejsce w gminie Niepołomice , w którym 3 i 4-latki poznają świat. Opiekę nad nimi sprawują Panie: Joanna Musiał i Leonarda Porębska .

Początki były trudne, zarówno dla Maluchów jak i dla ich Wychowawczyń. Nowe miejsce, nieznani koledzy, kolejny etap na drodze do dorastania, dla niektórych były ciężkim przeżyciem. Nie obyło się więc bez łez. W tych trudnych chwilach bezcenne okazały się opanowanie i uśmiechy Pań.

Nie bez znaczenia jest także otoczenie, w którym spędzają czas Nasze Dzieci. Poprzez adaptację i rozbudowę istniejącego przy Szkole Podstawowej w Zakrzowie Domu Kultury udało się stworzyć jasną, nowoczesną i przyjazną dzieciom przestrzeń. Miejsce pozwalające zarówno na zabawę jak i na rozwój małego człowieka, dające mu poczucie bezpieczeństwa.

W naszym przedszkolu dbamy zarówno o dobre samopoczucie dzieci jak i o ich edukację – przedszkolaki biorą udział w zajęciach z rytmiki i poprzez zabawę poznają podstawy języka angielskiego. Od pierwszych chwil pobytu w Smyku wytrwale biorą udział w zajęciach plastycznych i muzycznych. Przygotowują się także do pierwszego ważnego wydarzenia w roli przedszkolaka – ślubowania.

Mamy nadzieję, że nasze przedszkole przynosi Dzieciom radość i pokazuje rzeczywistość z wielu perspektyw tak aby każde znalazło drogę do indywidualnego poznania siebie.

Beata Wideł  przedstawiciel Rady Rodziców